Přeskočit na obsah
Domů » CCM Kladno Masters ovládli Club World Cup Mamut 2023.

CCM Kladno Masters ovládli Club World Cup Mamut 2023.

26. ročníku nejstaršího hokejbalového turnaje v Evropě dominovali v kategorii Masters týmy spadající pod hlavičku CDHF. Turnaj hostila Ostravice nedaleko Frýdku-Místku, kde ve dnech 24.-27.8 se za účasti mezinárodní konkurence utkaly dvě kategorie trojkového hokejbalu. Muži a Masters +40. Turnaj se hrál ve dvou místních halách, ve Wood aréně a IceRink aréně. 

Poděkování partnerům federace.

Za českou federaci CDHF se turnaje zúčastnilo fakticky několik týmů, ve kterých se objevili naši reprezentanti. Největší zájem a pozornost jsme vložili do týmů CCM Kladno Masters, CCM Kladno Muži a ATT Petrovické zlato Muži. Týmy byly pojmenovány jako poděkování po hlavních sponzorech federace. Firmách CCM, ATT Investments a pivovaru Petrovické zlato. V kategorii mužů se velké radosti nedostalo. CCM Kladno i ATT Petrovické zlato vypadly z bojů o medaile shodně ve čtvrtfinále. Naopak radost spravila kategorie Masters. V napínavém finále porazili tým z Frýdku-Místku, který je domácím týmem hlavního trenéra CDHF Reného Slaniny. Čeští Masters tak potvrdili světovou jedničku a po titulu Mistrů světa si připisují další úspěch. 

Předseda komentuje.

Předseda federace CDHF, Jaroslav Homola, okomentoval turnaj následujícími slovy. „Mamut Cup opět ukázal raketový progres trojkového hokejbalu. Objevili se tu nové kvalitní kluby, konkurence roste. Největší radost mám z nových hráčů, kteří se výkony zařadili do širších výběrů všech našich reprezentací a radost mi také udělala návštěvnost ostravických arén.” 

Noví spoluhráči.

„Byl to strašně těžký rozjezd. Až po několika zápasech jsme se konečně sehráli s novými spoluhráči a hra dostala nový spád. Při té okleštěné sestavě, která bohužel na tento turnaj přijela to byl výsledek nad naše očekávání. Někteří hráli jak za muže, tak za Masters a ty síly už poslední den chyběly. Ale pro nás to dopadlo se šťastným koncem. Získali jsme zlatou medaili, takže jsme spokojeni,” popisuje průběh turnaje kapitán týmu Michal Tóth. 

Dominikánská republika na dohled.

Příští reprezentační akcí bude Mistrovství světa hokejbalu 4vs4 v Dominikánské republice. CDHF tam vyšle početnou sestavu mužů, žen i Masters. 

Děkujeme všem partnerům a fanouškům za podporu, bez které by to nešlo.