Přeskočit na obsah
Domů » CDHF » Historie

Historie


Píše se rok 2018 a na MS veteránů v Ústí nad Labem vzniká myšlenka na založení nové české hokejbalové federace pod křídly úspěšné světové organizace WBHF. V kanceláři ředitele turnaje Jaroslava Homoly se schází generální manažer a trenér českých reprezentací Miroslav Zadák a třetím do hry je vedoucí Masters Petr Hašek.

Organizace dostává první obrysy a všeříkající moto: „SPORT – ZÁBAVA – NOVÁ PŘÁTELSTVÍ“.

Po několika dalších šampionátech si české vedení zamiluje hru 3 na 3, což je bezpochyby dokonalý hokejbalový formát a posouvá náš sport na vlastní úroveň plnou emocí, zážitků a ambicí. Je tak rozhodnuto o tom, že trojkový hokejbal bude naší hlavní doménou a cestou.

V roce 2019 ještě dochází k pokusu o spolupráci s ČMSHB na schůzce s předsedou svazu. Dvojice Zadák/Homola ovšem odchází bez společné vize společně náš sport posunout o pořádný krok dál. To tak znamená, že trojka bude muset jít vlastní cestou a na startu roku 2020 dostává organizace i právní rámec a rodí se CBHF – CZECH BALL HOCKEY FEDERATION 3 on 3 z.s.

Zároveň vzniká i projekt na výstavbu multifunkční haly pro náš sport.Zde budou probíhat soutěže turnajovými formáty a postupně hodláme budovat sportoviště na strategických místech České republiky. Souběžným projektem je i mobilní hřiště a spolupráce se školami. Zde je jasný cíl – vychovat mládež pro náš krásný sport. V nejbližších letech nás tak čeká opravdu hodně práce a zábavy.