Přeskočit na obsah
Domů » CDHF 2023: PERNÝ HOKEJBALOVÝ ROK

CDHF 2023: PERNÝ HOKEJBALOVÝ ROK

Rok 2023 je a bude pro CZECH DEK HOCKEY FEDERATION 3-3 vpravdě přelomový. Čeká nás spoustu turnajů, událostí i významných akcí. Rozjíždí se soutěže mužů, žen, veteránů i mládeže. Naše národní výběry opět vycestují do zámoří a premiérově i na Blízký východ. Mládež čeká monstrózní akce a zážitek olympijského formátu v rakouském Klagenfurtu. Třešničkou na pestrém hokejbalovém menu pak bude domácí Mistrovství světa v Hodoníně, kde budou naše reprezentace soutěžit o pět sad medailí.

Zde je náš chronologický přehled akcí roku 2023

MORAVIA OPEN

místo: Wood Aréna Ostravice

termín: 17-19.2

První ročník Moravia Open hostí náš areál uprostřed Beskyd. Je otevřen klubům i reprezentacím a zájem byl opravdu veliký. Během měsíce se přihlásilo 18 klubů, turnaj se rozšířil i na pátek a další přihlášky kapacita arény již nedovolila. Hrajeme ve třech klasických kategoriích. MUŽI (8), MASTERS(6) ŽENY(4). 6 míst obsadili slovenské týmy včetně tamních reprezentací 3-3.

Turnaj nemá v žádné kategorii vyloženého favorita a bude probíhat za účasti kompletního týmu reprezentačních trenérů. Očekáváme litý boj o místa na reprezentačním kempu.

REPREZENTAČNÍ KEMP

místo: Wood Aréna Ostravice

termín: 8-9.4.

Zatímco ženy již svou nominaci na tento kemp znají, o pozvaných mužích a veteránech 38+ se bude rozhodovat v únoru ve Wood aréně. Po reprezentačním soustředění poznáme finální nominace pro boj o hodonínské zlato.

OSTRAVICE U16

místo: Wood Aréna

termín: 22-23.4.

Startuje i liga mládeže, která se bude hrát v turnajových formátech. První mládežnický víkend bude i přípravou pro hry mládeže v Klagenfurtu. Právě hra 3-3 dokáže skvěle rozvinout herní dovednosti mladých hokejbalistů, které pak mohou uplatnit ve všech herních formátech našeho sportu.

UNITED WORLD GAMES

místo: Klagenfurt

termín: 22-25.6.

Každoroční obří mezinárodní akce olympijského formátu se opět koná v rakouském Klagenfurtu a hokejbal 3-3 zde bude mít velkou premiéru. Světové hry mládeže hostí 12 sportů, 30 národů a do Rakouska přicestuje 8.000 účastníků. Hokejbal 3-3 se představí v těchto kategoriích. Chlapci U14, U16, U18 a dívky U14 a U18. Přihlásit se můžete jako město, kraj či klub. A stále ještě máme volná místa. ATT Sport Marketing zastřešuje kompletní hokejbalové dění, dopravíme vás i ubytujeme. Můžeme slíbit, že zažijete opravdu nezapomenutelné chvíle a užijete si i prvotřídní doprovodné akce. JEDEN SVĚT – TISÍCE PŘÁTEL.

MS HODONÍN

místo: ZS Hodonín + hala Teza

termín: 26.6.-2.7.

Jednoznačný vrchol sezony a splněný sen každého hokejbalisty. Mistrovství Světa u nás doma. MS Hodonín 2023. Celý šampionát přenáší O2 TV a na Moravě se schází celý hokejbalový svět. A ve dvou halách bude v červnu a červenci opravdu rušno. O nejcennější kovy se v pěti kategoriích utká celkem 44 reprezentačních týmů! 14 hokejbalových národů si v přímých přenosech rozdělí medaile v kategoriích: MUŽI – ŽENY -MASTERS 38+ U19- U21. Kromě televize má Mistrovství mediální podporu mnoha bývalých i současných hokejových hvězd. Český tým přijede podpořit David Pastrňák, slovenský Martin Fehérváry. Kanada má na své straně tradičně velkou hokejbalovou osobnost a ex star NHL Alexe Burrowse. Ambasadorem hodonínského turnaje je pak nejlepší střelec československé hokejové historie Milan Nový. Hokejbalový WBDHF svátek nejatraktivnějšího formátu 3-3 začíná na konci června a u toho žádný hokejbalový fanda prostě nesmí chybět.

MAMUT CUP

místo: Slovensko

termín: Červenec 23

Tradiční trojkový turnaj se hraje už dlouhá léta a je hoden svého jména. Momentálně se hledá přesná destinace i datum pro jeho další ročník. České národní týmy obhajují zlaté medaile ve všech jeho kategoriích.

BUFFALO 35+

místo: RiverWorks Complex

termín: 30.8.-3.9.

Toto je pochopitelně akce ISBHF v jejich pětkovém formátu. Není žádným tajemstvím, že obě české federace sdílí velký počet svých hráčů. To je běžné například i v Kanadě, kde je asociací 5 a naučily se kooperovat. Již 7 let je součástí CDHF profesionální veteránský tým. Je zajištěn silnými sponzory a s nejlepšími kanadskými výběry se utkává každý rok. Lídři tohoto týmu projevili zájem v Buffalu hrát. Již sama destinace na hranicích USA a Kanady slibuje velkou sportovní kvalitu. Posíláme tedy v nejbližších dnech žádost na nejvyšší místa ISBHF o účast a uvidíme, co se bude dít a jak se k tomu postaví český pětkový svaz. Bereme to jako gesto vstřícnosti a doufáme v začátek hlubší spolupráce. Minimálně na bázi termínových listin a jejich koordinaci. To se nabízí, když trojka se hraje ZIMA -LÉTO a pětka PODZIM-JARO. Dost sportu a zábavy pro všechny. Hrajeme v různých formátech, ale ve stejné výstroji a se stejnou vášní.


DUBAJ 4-4

místo: OC Dubaj

termín: 28.11.-2.12.

V čem odvádí WBDHF opravdu skvělou práci? V rozvoji a propagaci našeho sportu po celé planetě. Každý rok přibývají nové národní asociace a naši ambasadoři mají spoustu práce. Namátkou jsme v poslední době získali pro hokejbal Sri Lanku, Vietnam či SAE. A právě zástupci Spojených Arabských Emirátů se rozhodli po návštěvě našeho Euro cupu uspořádat Světový pohár 4-4 na Blízkém východě. Momentálně se ladí lokace a jestli to bude v Dubaji či Abů Dhabí je nyní úplně jedno. SAE se účastní i MS v Hodoníně v kategorii Muži. Pochopitelně v B skupině mužstev s nižší výkonností. Ale i zde se budou rozdávat cenné medaile!

GALAVEČER CDHF

místo: Hotel Voroněž Brno

termín: 9.12.

Zde se sluší říci, že naše hokejbalové společenství je součástí většího celku, kterým je ATTSPORTZONE sdružující 10 sportovních odvětví od cyklistiky až po ženské ragby. 200 sportovců a jejich poloviček si opět užijeme po sezoně v Brně a součástí bude tradičně i bohatý kulturní program. Na minulém gala naši veteráni přebírali medaile a ceny za zlato na MS ve Finsku. Dokážeme z Hodonína do Brna přivézt další světové šampiony?