Přeskočit na obsah
Domů » CDHF: MS V HODONÍNĚ UKÁZALO ŠPIČKOVÝ TROJKOVÝ HOKEJBAL

CDHF: MS V HODONÍNĚ UKÁZALO ŠPIČKOVÝ TROJKOVÝ HOKEJBAL

ČESKO JE BEZESPORU SVĚTOVOU HOKEJBALOVOU VELMOCÍ. A TO V TROJKOVÉM, ČTYŘKOVÉM I PĚTKOVÉM FORMÁTU. A MISTROVSTVÍ SVĚTA V HODONÍNĚ TO URČITĚ POTVRDILO: 5 KATEGORIÍ = 5 MEDAILÍ. PŘESTO V POŘADÍ NÁRODŮ KONČÍME VE TROJCE AŽ DRUZÍ. SVĚTOVOU DOMINANCI PŘEDVEDLI TOP VÝBĚRY KANADSKÉHO QUEBECU, KTERÉ ZÍSKALI 4 ZLATÉ A JEDNU STŘÍBRNOU TROFEJ. JEDINOU ZLATOU STOPKU JIM VYSTAVIL NEZASTAVITELNÝ TÝM NAŠICH MASTERS.

HODONÍN PLNÝ HOKEJBALU

Nejprve je nutno složit poklonu organizačnímu výboru MS v čele s Michaelem Pospíšilem. Na Jižní Moravě to trojkovým hokejbalem žilo od starosty města až po batolata na doprovodných akcích. Dvě skvěle připravené haly spolu s desítky dobrovolníky poskytly sportovcům ideální podmínky a rovněž bohatý doprovodný program měl úroveň a smysl. Připomeňme třeba kyvadlovou dopravu mezi oběma halami či školáky v hledištích, kteří dokázali vytvořit super atmosféru i při dopoledních kláních. Partneři šampionátu mohli využít i bohatě zásobené VIP prostory zimního stadiónu Václava Nedomanského a po celý týden před zimákem probíhaly dovednostní soutěže o hodnotné ceny. 450 přítomným hokejbalistům se tak kromě kvalitního sportu dostalo i zábavy a možnosti se setkávat v připravených food zónách či v hledišti.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
SPORT, ZÁBAVA, PŘÁTELSTVÍ

MLÁDÍ VPŘED

Rozvoj mládežnického hokejbalu je samozřejmě základ a mistrovství v kategoriích U19 a U21 ukázalo, kde máme rezervy a na čem je nutno intenzivně pracovat. Mladí Kanaďané v Hodoníně ukázali, že jsou výkonnostně jinde a samozřejmě jim do karet hraje několikaletý herní náskok. Naši tvrdě bojovali s Brity o stříbro, ale nakonec bereme dvakrát bronz. Naše výkony hodnotil trenér mládeže Petr Lindner:” Potřebujeme trénovat a hrát, a to nejlépe proti mužům, tak jak to mají v Kanadě. Tam hrají již od 15 let soutěž mužů, proto jsou bohužel jinde. Ale my je doženeme. Základ jsme postavili. Důležité je, že si naši mladíci hru 3/3 úplně zamilovali. Dalším krokem je Mamut Cup v Ostravici, kde nebudeme na konci srpna chybět.”

Celkové pořadí:

U19: 1.místo Québec, 2.místo Velká Británie, 3.místo Česko.

U21: 1.místo Québec, 2.místo Velká Británie, 3.místo Česko.

BRONZOVÍ U21

STŘÍBRNÉ LVICE

Tradičně skvěle organizované české ženy toužily doma po zlatých medailích zvláště když před dvěma lety těsně podlehly na MS v Lahti s quebeckými liliemi 4:5. Ve skupině ještě dokázali s Kanadou držet krok, ale ve finále přišla jasná prohra 3:11. Poslední slovo k turnaji má trenér žen Lumír Rosůlek: ” Holky ve finále nezahrály špatný zápas ale udělaly spoustu individuálních chyb, které skvělé Kanaďanky prostě vždy ztrestaly. Žádné z našich svěřenkyň se nedá upřít snaha nebo bojovnost, ale máme se stále co učit. Stříbrný šampionát hodnotím kladně i když nám chyběla ta třešnička na dortu.. Holky z Québecu byly prostě lepší a zaslouženě vyhrály. My ale neskládáme zbraně a budeme dělat vše proto, abychom je v budoucnu poráželi.”

Women: 1.místo Québec, 2.místo Česko, 3.místo Slovensko.

ANI MUŽI QUÉBEC NEZASTAVILI

Muži měli na MS opravdu skvělý tým. I přes nemoc či zranění dokázali do každého duelu nasadit velice silné 4 trojky. Opravdu nejkvalitnější utkání celého šampionátu bylo k vidění v základní skupině, kde naši borci podlehli před plnými ochozy Québecu 11:10 po samostatných nájezdech. Další skvělý výkon předvedli naši v semifinále se Slováky(7:4) před kamerami O2TVSport. Jan Stromko se pak i díky tomuto zápasu stal MVP celého turnaje. Bohužel jsme ve finále stejný výkon nezopakovali a zlato tak trochu darovali favoritům t Québecu(5:11). A jak to viděl trenér Miroslav Zadák: “Nemohu být úplně spokojen, protože jsme Québec v mužích opět neporazili. Hráli jsme bohužel jinak než v semifinále, nedodrželi několik základních věcí a 4 branky jsme Kanadě darovali. Kanada mě navíc překvapila, že přivezla rozdílového hráče( profesionální hokejista Cedric Paré), který měl v součtu obou vzájemných utkání 7 přesných zásahů. Jedeme dál a věříme naší vizi.”

Men: 1.místo Québec, 2.místo Česko, 3.místo Slovensko.

CEDRIC PARÉ
ČESKÁ REPUBLIKA 3/3

NEZASTAVITELNÍ OPĚT V AKCI

Začalo to stříbrem 2019 v Bratislavě, kde Kanada naše Masters ve finále přejela 13:5. Jenže již v roce 2021 rozhoduje Jan Rosůlek úspěšným nájezdem na 6:5 o zlatu z MS v Lahti. Nyní v roce 2023 obhajuje tato parta v Hodoníně zlaté medaile, když ve finále poráží Québec v přímém přenosu O2TVSPORT jasně 8:3(3 Luka. 2 Vyrůbalík, Gengel, Sýkora, Růžička). Není co dodat. Snad jen představit chloubu naší reprezentace a Mistry světa kategorie 38+ jejichž přístup ze “staré školy” slaví jeden úspěch za druhým. Velkou výzvou pak je Světový pohár 2024 v Montrealu, kde budeme chtít porazit Kanadu na její vlastní půdě.

Masters: 1.místo Česko, 2.místo Québec, 3.místo Slovensko.

MASTERS: MISTŘI SVĚTA 2023

Michal Šupík, Jan Šimara- Lumír Rosůlek, Martin Vyrůbalík, Martin Bálek, Jan Rosůlek, David Tyburec, Bohumil Gotthard, Jaroslav Růžička, David Šperl, Petr Indrst, Ladislav Gengel, Martin Korbel, Milan Sýkora, Jan Rudovský, Tomáš Ruda, Vladimír Luka

PRVNÍ LAJNA V AKCI
ZLATÁ RADOST
MARTIN VYRŮBALÍK MISTREM DOMA

MILAN NOVÝ AMBASADOREM TROJKOVÉHO HOKEJBALU

Ke sportu patří velké osobnosti a legendy a pan Milan Nový(1951) je jednou z nejvýraznějších a nejúspěšnějších osobností československého hokeje. Dvojnásobný Mistr světa s námi strávil v Hodoníně celý týden a trojkový hokejbal ho tak uchvátil, že náš sport zaštítí i nadále: ” S naší reprezentací jsem byl velmi rád a svým malým dílem přispěl k úspěchu a pěti cenným kovům. Děkuji prezidentovi české federace panu Zadákovi za pozvání a předsedovi CDHF panu Homolovi, že mě do hokejbalu zasvětil a pomohl s komentováním pro O2 TV SPORT. Myslím, že postřehy hokejového střelce byly pro diváky i hráče zajímavé. Těším se na další spolupráci při rozvíjení tohoto rychlého sportu, který rád doporučím všem hokejistům,” řekl lídr klubu ligových střelců (592 branek)

LEGENDA V HODONÍNĚ
PŘEDÁVÁNÍ CEN SE STAROSTOU HODONÍNA
PÁNI STŘELCI: LUKA – NOVÝ

PODĚKOVÁNÍ

Určitě a bezvýhradně patří všem od organizátorů, dobrovolníků, přes naše trenéry, hráče, skvěle sehraný fyzio tým až po práci všech obětavých kustodů. Skvělé Mistrovství v Hodoníně startuje novou éru trojkového hokejbalu a v plném rozsahu ukázalo jeho potenciál a krásu. Ale dejme slovo povolaným: “Zažili sme vynikajúco zorganizované Majstrovstvá sveta v trojke, všetko fungovalo na jedničku. Za celý turnaj sa nikto na nič zásadné nesťažoval. Chcem pochváliť organizátorov z Hodonína, CDHF a môj tím WBDHF za perfektné zvládnutie tohto obrovského turnaja” šéf exekutívy WBDHF Jaroslav Melíšek

“Na MS máme opravdu skvělé ohlasy a hlásí se nám sportovní kluby i jednotlivci co s námi chtějí trojku hrát. Jsme maximálně spokojeni s obří sledovaností na streamu i v TV. Velký dík všem organizátorům i trenérům, kteří do toho s námi šli. Šéftrenér Renda Slanina již nyní připravuje plán dalších reprezentačních kempů a video rozbory našich zásadních soupeřů. Věříme, že na kempy dorazí všichni hráči a zároveň doufáme i v kooperaci s pětkovým svazem. I pro ně je trojka výborná podpora rozvoje skills hráčů. Trojkový hokejbal má extrémní tlak na čas a rozhodování hráčů. Proto je náš sport tak populární a koukatelný v televizi. Sami jste viděli jak akce střídá akci. Z MS V Hodoníně jsme prostě nadšeni, děkujeme všem účastníkům a již se těšíme na velice blízkou budoucnost v podobě světového poháru klubů v Ostravici či MS 4-4 v Dominikánské republice.” Prezident CDHF Miroslav Zadák

ZADÁK – DUCHARME – MELÍŠEK: LÍDŘI SVĚTOVÉHO HOKEJBALU
“V přímých přenosech a reprízách bylo připojeno přes 25.000 TV přijímačů. Na malý sport to opravdu nejsou špatná čísla. Děkujeme za spolupráci.” O2 TV SPORT

DĚKUJEME VŠEM PARTNERŮM ČESKÉ HOKEJBALOVÉ REPREZENTACE

BEZ VÁS BY TO NEŠLO

PŘÍŠTÍ MS : 2025 RAKOUSKO, KLAGENFURT