Přeskočit na obsah
Domů » CDHF: PO MORAVIA OPEN PŘICHÁZÍ REPREZENTAČNÍ KEMP

CDHF: PO MORAVIA OPEN PŘICHÁZÍ REPREZENTAČNÍ KEMP

Pestrý hokejbalový rok jsme úspěšně zahájili na Moravia Open v Ostravici a trojková lavina se valí dál. Trenéři všech kategorií již sestavili své širší národní nominace a na dubnovém reprezentačním kempu se může objevit až 100 sportovců. A opravdu je o co bojovat. Tento rok nás nakonec čekají hned dvě Mistrovství světa a celkem se bojuje o 10 sad tradičně překrásných WBDHF medailí. A soustředění našich českých výběrů může hodně napovědět. Ukázat na hráče a hráčky, kteří v červnu nastoupí na slavnostní zahájení v domácím Hodoníně či s námi v listopadu poletí do hokejbalem políbeného Karibiku do tropického ráje Dominikánské republiky.

MORAVIA OPEN

Hokejbalový rok ale začal již v únoru v Ostravici, kde se představilo 18 klubů či výběrů v kategoriích mužů, žen a Masters 38+. Trojdenní trojkový turnaj byl perfektně zorganizovaný a bez problémů dokráčel až do nedělních finálových klání. Akce s Česko-Slovenskou účastí se stala prvním z řady dalších turnajů, které jsou součástí Czech Open Dekhockey League a hrají v atraktivních turnajových formátech. A kdo byl na Moravia Open nejlepší? V mužích dominovala pražská Amforova kotelna 17, které si ve finále poradila se silnou Evropou jednoznačně 7:2. V ženách triumfoval tým (J)elita ze střídačky a v Masters kategorii jsou zaslouženými šampiony borci ze Slovakia Central. A pro poháry si došli:

MUŽI: 1. AK 17 2.EVROPA 3.TÝM CCM

ŽENY: 1. (J)ELITA ZE STŘÍDAČKY 2. PASTELKY 3. HVĚZDY NEKONČÍ

MASTERS: 1. SLOVAKIA CENTRAL 2. JUNGLE FEVER 3. AUTOS SK

SLOVAKIA CENTRAL

ŠIRŠÍ NOMINACE CDHF

K nominacím jsme získali vyjádření toho nejpovolanějšího a tím je Miroslav Zadák, prezident CDHF, sportovní ředitel WBDHF a trenér mužů a Masters České republiky: ” V posledních měsících jsme příjemně překvapeni z toho, kolik hráčů chce hrát na MS Hodoníně a bojovat o konečnou nominaci 15 hráčů a 2 brankářů. Opravdu je z čeho vybírat a je na nás trenérech, abychom dali dohromady zlatý tým. S Kanadou hrajeme několikrát každý rok a určitě jsme schopni ji porážet. Sázíme na charakter hráčů a jejich rychlostní dovednosti. A to nejenom běžecké, ale i rychlost myšlení, nahrávky či střely. Vítězné sestavy už se nám pomalu rodí v hlavě a chceme uspět na MS v Hodoníně i Dominikánské republice.”