Přeskočit na obsah
Domů » FESTIVAL HOKEJBALU V MONT-TREMBLANT

FESTIVAL HOKEJBALU V MONT-TREMBLANT

Češi v hlavním městě Kanady


Hokejbalový ráj a největší akce trojkového hokejbalu na světě.
Do luxusního horského resortu přiváží CDHF na světový pohár čtyři reprezentační výběry.

MUŽI 1, MUŽI 2, ŽENY A MASTERS
Z neuvěřitelných 200 týmů jsme nasazeni mezi 10 nejlepších v kategorii World Cup Elite. Nutno podotknout, že zde hrají převážně profesionální hráči a ti nejlepší berou 200 CAD za zápas.

Kanada, Quebec, Mont-Tremblant.

Šest hřišť vyrostlo za 3 dny

České reprezentační týmy tradičně dostávají čas na aklimatizaci a tak první tři dny mohou věnovat výletování do na místní poměry nedalekých metropolí Ottawa a Montreal či prohlídce krásného lyžařského centra s lanovkami, kde celá 52 členná výprava bydlí.

300 metrů od našeho hotelu se zatím pilně pracuje a tým hlavního organizátora Patricka Ducharma postaví na pronajatém parkovišti 6 luxusních hokejbalových arén za pouhé 3 dny. To vše včetně časomír, tribun a stanů pro jednotlivé týmy. Tak takhle se dělá hokejbal v Quebecu.

Čtvrtý den čekají naše reprezentanty důkladné video rozbory z MS ve Finsku pod vedením hlavních trenérů našich výběrů. Areál je odpoledne připraven a všechny české hráče a hráčky čekají tréninky. Natěšení na páteční start je všude kolem.

Světový pohár začíná v pátek a v sobotu základními skupinami. Češi a Češky poznávají obrovskou konkurenci, která tu panuje. Z Evropy dále dorazí pouze Slováci ( a oba naše výběry mužů je porazí ), nicméně domácí výběry Kanady, Quebecu a Británie jsou absolutním top levelem trojky. Hrajeme v arénách 1 a 2. Na ostatních čtyřech hřištích probíhá množství dalších turnajů nižší úrovně, dokonce smíšené dvojice, což je pro nás úplnou novinkou. Atmosféra všech duelů je prostě elektrizující a tribuny v celém areálu plné. Hrajeme 2×16 minut hrubého času. Přesilovka 2 min.

ZÁKLADNÍ SKUPINY: VÝSLEDKY

ČESKO1 – BRITÁNIE 4:1 SLOVENSKO 7:3 KANADA2 5:4sn QUEBEC1 1:4

ČESKO2– KANADA1 2:5 AMERIKA 2:4 BRITÁNIE2 3:2 QUEBEC2 2:6

ŽENY – QUEBEC 1:8 BRITÁNIE 3:2sn QUEBEC U24 1:6

MASTERS – BRITÁNIE 5:1 a 2:0 QUEBEC- 3:9 a 3:10

PLAY-OFF

Finálový den nejprve skončil pro Muže2 a naše Ženy. Oba týmy měli trochu podobný osud. Muži2 ráno vydřeli osmifinále proti Slovensku, kde minutu před koncem prohrávali 1:3 a přesto na nájezdy šli dál. Tam je vzápětí sfoukl tým Severní Amerika. Ženy moc toužili po finále a v naprosto vyrovnaném semifinále podlehli týmu Quebec U24 (1:3). V zápase o bronz pak těsně padli s Britkami(1:2).

Naši Masters jsou úřadující Mistři světa 5-5 i 3-3, ale po dvou debaklech s týmem Quebec se od nich zlato tentokrát nečekalo. Zvláště, když semifinále s Brity bylo velmi těsné. V dech beroucím finále však podali fantastický výkon a za stavu 2:2 se domácí super favorit v čele s hvězdným Alexem Burrowsem třásl o výsledek. Nakonec jsme jim ale vítězství po dvou chybách doslova darovali. Velká rivalita a sportovní respekt budou mít brzy jistě další zajímavá pokračování.

Nejlepší výkony na turnaji podalo Česko1, tedy áčko našich mužů. Hra v obrovském tempu, tři vyrovnané formace, taktická vyspělost, výborná střelba a skvělý Honza Šimara v kleci. Je vidět, že jádro týmu je už delší čas pohromadě, trojku prostě umí a nové taktické prvky trenérů tým okamžitě zapracoval. A v nedělním play-off je to znát. Ve čtvrtfinále nejprve porazí vyhecované Brity 4:2( Rosůlek, Kloz, Kaluža, Rudovský). V semifinále pak čeká vítěz B skupiny, neporažená Severní Amerika. Ve skvěle takticky vedeném zápase naši výborně brání a rozhodnou v poslední minutě. 3:2 (2 Rudovský, Gengel). Finále s domácími rozhodují úplné maličkosti a několikrát oba soupeře zastaví tyčka. Poslední krok neuděláme. Česko1- Quebec2 2:3 ( Tóth, Rudovský).

PLAY-OFF V ČÍSLECH:

ČESKO1: 1/4 BRITÁNIE 4:2 1/2 SEVERNÍ AMERIKA 3:2 F QUEBEC2 2:3

ČESKO2: 1/8 SLOVENSKO 4:3sn 1/4 SEVERNÍ AMERIKA 0:9 6.místo

ŽENY: 1/2 QUEBEC U24 1:3 O BRONZ BRITÁNIE 1:2 4. místo

MASTERS: 1/2 BRITÁNIE 4:3 F QUEBEC 2:4

REPREZENTACE ČESKÉ REPUBLIKY V KANADĚ

SRDCE A GÓLY

MUŽI 1

ŠIMARA-ROSŮLEK(4)-TÓTH(2)-DIVIŠ(6)-KRAJÍČEK(2)-KASTNER-KALUŽA(2)-GENGEL(4)-KLOZ(2)-RUDOVSKÝ(5) trenéři: ZADÁK-SLANINA

MUŽI 2

HUMLÍČEK-VANČO-MINAŘÍK(1)-VALÍČEK(1)-INDRST(1)-SLUŠTÍK-PUZOŇ(1)-DVOŘÁK(6)-KORBEL-RUDA-BÁLEK-HELEŠIC(1) trenéři: SLANINA-ZADÁK

LVICE

HŘÍVOVÁ/TEPLÁ- VOJTKOVÁ-BUCIFALOVÁ(1)-NOWÁKOVÁ(2)-MACHKOVÁ(2)-KAŠPAROVÁ(2)-LEGDANOVÁ-VANĚČKOVÁ-HRBÁČKOVÁ-TOPIČOVÁ-HOLOUBKOVÁ trenéři: ROSŮLEK, TÓTH

MASTERS

SMETANA/ŠNOBL-BUŠEK-TYBUREC(5)-PROCHÁZKA(3)-KORBEL(5)-BÁLEK(1)-RUDA(1)-INDRST(1)-RUČKA-JANÍK-HELEŠIC(1)-GENGEL(1)-SLANINA R.-SLANINA M. trenér ZADÁK