Přeskočit na obsah
Domů » HOKEJBALOVÝ EURO CUP 2022: NADVLÁDA ČESKÝCH VÝBĚRŮ POKRAČUJE

HOKEJBALOVÝ EURO CUP 2022: NADVLÁDA ČESKÝCH VÝBĚRŮ POKRAČUJE

ČESKÉ TÝMY MUŽŮ A MASTERS MAJÍ ZA SEBOU DALŠÍ POVEDENOU PŘÍPRAVU NA CESTĚ DO HODONÍNA, KDE V ČERVNU PROBĚHNE MS V TROJKOVÉM HOKEJBALE. A V OSTRAVICKÉ ARÉNĚ TO BYLA TROJDENNÍ HOKEJBALOVÁ JÍZDA.

Evropský pohár organizovala mateřská federace WBDHF a v Beskydech se potkalo 16 špičkových českých a slovenských výběrů. Hrálo se v kategoriích mužů a Masters a oba osmičlenné turnaje byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech týmech. Osvědčený systém a čas 2×15 minut hrubého ve které se čistým časem hraje až závěrečná 30. minuta.

MASTERS

V této kategorii je favorit samozřejmě daný. Náš reprezentační výběr je stále úřadujícím Mistrem světa a to potvrdil i na silně obsazeném Euro cupu. Skupinové výsledky 7:4, 10:3 a 7:1 pak zajistily veteránům přímý postup do nedělního semifinále.

A právě semifinále se ukázalo býti nejtěžším zápasem a v tvrdém a emocemi nabitém duelu nakonec naši přetlačili Ball hockey team CZ Jiřího Skřivánka 4:3.

Ve finále pak nastoupili dvě nejlepší veteránská mužstva turnaje, ale utkání bylo vyrovnané jen do své poloviny.

MASTERS CZ- BOHEMIA CZ 9:4

Nejlepším gólmanem turnaje Masters pak byl po zásluze vyhlášen Michal Šupík, který odchytal všech 5 našich zápasů. Do AllStars turnaje ho doprovodil jeden z nových adeptů na nominaci do Hodonína Tomáš Hubl.

VÍTĚZOVÉ EURO CUP:

ŠUPÍK- RŮŽIČKA, ROSŮLEK L., TÓTH, RUČKA, RAPANT, RUDOVSKÝ, GENGEL, INDRST, HELEŠIC, HUBL

MUŽI

Naše federace připravila pro Evropu dva mužské výběry, které nakonec došli až do společného finále. Ten první už s trojkou projel celý hokejbalový svět a je základem národního týmu. Ve druhém se v Ostravici objevil mix hráčů Kertu, Svítkova a Hodonína v čele se zkušenou dvojicí lídrů Danko-Kruček.

Oba týmy nakonec k radosti trenéra Slaniny vyhráli své skupiny a postoupili přímo do semifinálových klání. Znamenalo to, že možnost vzájemné konfrontace v semifinále padla. Náš první tým tak narazil na silný a perspektivní tým Slovenska a opět ho dokázal zdolat.

CZECHIA 1- SLOVAKIA 1 5:3

Druhé české družstvo se utkalo ve vynikajícím zápase s týmem Evropa a o finalistovi rozhodly až nájezdy.

CZECHIA 2 – EVROPA 7:6sn

V posledním duelu turnaje se pak překvapení nekonalo. Náš první tým na dvojku doslova vletěl a brzy vedl rozdílem pěti branek, což nakonec rozhodlo. Ke zlatu Masters jsme tak přiložili další titul a stříbrný přídavek k tomu.

CZECHIA 1 – CZECHIA 2 11:4

MVP TURNAJE: MARTIN KRUČEK (10+10)

ALL STARS: HUMLÍČEK-DIVIŠ-DANKO-HUDEC

CZECHIA 2: MIKL, SOLAR – KRUČEK, DANKO, INDRST, HUDEC, HRUBÝ, KRÁL, HUBL, ŠUPA, HELEŠIC, RAPANT

VÍTĚZ EURO CUP 2022:

CZECHIA 1: HUMLÍČEK- DIVIŠ, ROSŮLEK, TÓTH, STROMKO, KALUŽA, FRAŇO, RŮŽIČKA, RUDOVSKÝ, GENGEL, ŠIMARA. TRENÉR: SLANINA

NAŠE CESTA

Celý letošní reprezentační program je podřízen vrcholu sezony v Hodoníně. MS se tam koná hned v pěti kategoriích a ve dvou halách. Slavní patroni akce jsou hvězdy NHL Alex Burrows a David Pastrňák a celý trojkový hokejbalový svět se na to těší. Náš úkol zní jako vždy jasně. Získat doma zlato a pokud možno ve všech kategoriích. Naši borci mají za sebou tři domácí turnaje i Světový pohár v Quebecu. Čeká nás ještě klubový únorový turnaj v Ostravici aneb nultý ročník Moravia Open. Tam jsou zváni muži, ženy i Masters. Příprava pak vyvrcholí tradičním reprezentačním soustředěním.

Češi i Češky budou připraveni.