Přeskočit na obsah
Domů » MAMUT CUP: NOVÁ HOKEJBALOVÁ CESTA

MAMUT CUP: NOVÁ HOKEJBALOVÁ CESTA

OSTRAVICE, WOOD ARENA+ICE RINK: NEJVĚTŠÍ TROJKOVÝ HOKEJBALOVÝ TURNAJ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI.

WOOD ARENA OSTRAVICE

CDHF spolu se světovou WBHF opět přepsala hokejbalovou historii. 26 týmů zaplnilo ve třech dnech obě beskydské arény a ve všech třech kategoriích jsme viděli prvotřídní hokejbalovou podívanou. Díky mezinárodní účasti pak proběhla i konference lídrů WBHF, která určuje budoucnost a směřování trojkového hokejbalu v následujících letech. A je před námi opravdu hodně práce a zábavy. Ale pojďme ještě zpět na Mamuta.

TÝM ROZHODČÍCH ZVLÁDL VŠECH 90 ZÁPASŮ
MEDAILE BYLY OZDOBOU TURNAJE

TRIUMF ČESKÝCH REPREZENTACÍ

Na trojce je skvělé, že i vedení o tři, čtyři branky nemusí nic znamenat. Padá hodně branek a skóre se často otáčí. Přesto nakonec Mamut cup ovládli domácí favorité. České soubory mistrů či více mistrů světa prostě trojku již umí a to jak po herní, tak po taktické stránce. Nicméně jim zejména silné slovenské reprezentační výběry v cestě na vrchol hodně zatápěli.

SLOVÁCI PŘIVEZLI NA MAMUTA TOP KVALITU

MUŽI

Finále mužské kategorie bylo opravdovým vrcholem a plná Wood aréna viděla mistrovskou hru. Mladý a perspektivní tým Slovenska nakonec padl, když dvěma trefami rozhodl Jan Kaluža. ČESKO-SLOVENSKO 4:2. Bronz pak těsně vybojovala silná družina Třebíze ze středočeského kraje.

POŘADÍ:

1.Czechia 2.Slovakia 3.Třebíz 4.Czechia II. 5.Hodonín 6.Central Czechia 7.Slezsko 8.London CS 9.Frýdek-Místek 10.Slovakia 11.Central Slovakia

KAPITÁN MICHAL TÓTH PŘEBÍRÁ MAMUT CUP
ČESKÁ REPUBLIKA
ALL STARS

ŽENY

Rozvoji ženského hokejbalu se CDHF hodně věnuje a trojka v jejich podání je atraktivní a plná emocí. Jen málo chybělo k účasti fantastického týmu z Quebecu. Bitva 4 týmů je v prvním ročníku českého Mamuta v pořádku, ale příště bychom rádi tento počet navýšili. Turnaj žen byl naprosto vyrovnaný a v nedělním play-off rozhodovaly hlavně nájezdy. Stejně tomu tak bylo i ve finále. Česko- Uničov 3:2 sn.

POŘADÍ:

1.CZECHIA 2.UNIČOV 3.HVĚZDY 4.PASTELKY

ČEŠKY S MAMUTEM

MASTERS

Kategorie Masters je rozhodně prestižní záležitostí našich turnajů. Vždyť se zde potkávají legendy našeho sportu a obnovují svá přátelství i rivalitu. A pohár nakonec ve velmi vyrovnaném turnaji získali úřadující Mistři světa z finského Lahti, tedy tým Česka. ČESKO-TŘEBÍZ 6:2. Silným slovenským veteránským výběrům 35+ chybělo k finále trocha potřebného štěstí a nakonec nejlepší z nich berou bronz.

POŘADÍ:

1.CZECHIA 2.TŘEBÍZ 3.CENTRAL SLOVAKIA 4.SLOVAKIA 5.SLEZSKO 6.SLOVAKIAII 7.CENTRAL SLOVAKIAII 8.LEGEND TEAM 9.FRÝDEK-MÍSTEK 10.CENTRAL CZECHIA

MISTŘI
SLOVENSKÁ SÍLA
KANADSKÁ STOPA

CO NÁS ČEKÁ

Jak již bylo řečeno mezinárodní konference v Ostravici za účasti top lídrů z Česka, Kanady a Slovenska připravuje na příští sezonu opravdu velké věci a události. Kromě turnajů jako MAMUT CUP , MORAVIA OPEN a BOHEMIA OPEN, jejichž pevné termíny tentokrát vyhlásíme již v zimě, nás čekají dvě zásadní akce.

MS HODONÍN 3-3 2023

Přelomové mistrovství na domácí půdě. Ve spolupráci s městem i s televizí. Kdo trojku zatím neznal, tak teď jí uvidí a zažije naplno. Již nyní máme v mužské kategorii přislíbenu účast 16 států.

KATEGORIE: Muži, Masters, Ženy, U19, U21

MS HODONÍN 3 NA 3
ČEŠI CHTĚJÍ ZLATO!

UNITED WORLD GAMES 3-3

Těsně před Hodonínem se výběry měst či krajů zúčastní Světových her mládeže v Klagenfurtu a to v ČERVNU 22.-25. v kategoriích holek a kluků U14, U16 a U18. Premiéra hokejbalu na takové akci samozřejmě přinese obrovskou prestiž a budoucnost našemu sportu. Zde se píše nová kapitola historie hokejbalu a na každoroční zážitek podobný tomu olympijskému se spolu s naší mládeží opravdu těšíme.

DOHODA HOKEJBALOVÝCH LÍDRŮ

ZÁVĚREM

Na rovinu. Pětkový hokejbal je na ústupu. Kluby zanikají a to nejenom od spodu, ale i na vrcholu. Situace nyní a před deseti lety je nesrovnatelná. Nemá cenu jmenovat důvody proč i když jsou nasnadě. Máme totiž pro vás alternativu a prosté řešení. Je to hokejbal 3-3. Mnohem atraktivnější, plný akce a emocí, televizně i marketingově ideálně uchopitelný. A nákladově mnohem přívětivější.

Baví Vás góly, zákroky, střety a to vše v rychlém sledu a tempu.? Jste v 5-5 pouze sváteční střelec? Tak tady budete skórovat pravidelně. Výsledky jako 9:7 jsou u nás běžné. Přesilovka znamená z 90% branku. Nemáte čas každý víkend? Máme pro vás turnajový formát. Hrajeme hlavně v létě a v zimě. Máme již postavené haly a další budujeme. S lepší atmosférou a interakcí všech kolem. Nechceme vás zde lanařit, i když vlastně proč ne? Je to pro dobrou věc. Přijďte si zahrát jeden z našich letních či zimních turnajů. A vrátíte se příští rok znovu.