Přeskočit na obsah
Domů » MAMUT CUP: SVÁTEK HOKEJBALU V OSTRAVICI

MAMUT CUP: SVÁTEK HOKEJBALU V OSTRAVICI

Historicky největší trojkový turnaj v ČR je za dveřmi. Vypukne již tento pátek!

MAMUT BUDE SKUTEČNĚ MAMUTÍ

3 DNY – 26 TÝMŮ -2 ARÉNY -MEZINÁRODNÍ ÚČAST- KULTURNÍ PROGRAM.

Pokud máte rádi hokejbal a obzvláště akční trojkový formát, tak v Beskydech na konci července opravdu chcete být. Do startu největší české trojky zbývá 6 dní a v malebné Ostravici přípravy právě finišují. Tohle bude pravá hokejbalová show. SPORT- ZÁBAVA- NOVÁ PŘÁTELSTVÍ

CDHF letní liga má letos za sebou již čtyři turnaje a prověřený areál v Ostravici čeká od pátku 29.7. do neděle 31.7. vrchol letní hokejbalové sezony. Místní organizátoři navíc k známé aréně ICE RINK připravili zbrusu novou WOOD ARENU a tak se dá stovka utkání ve třech dnech stihnout. Navíc se v sobotu chystá živý koncert přímo v areálu a tak bude i o zábavu všech účastníků patřičně postaráno.

Turnaj proběhne za účasti čtyř hokejbalových velmocí. Česka, Slovenska, Kanady a Británie. Hrajeme v kategoriích MUŽI, ŽENY, MASTERS. Z kanadského Montrealu dorazí Masters Legend team a v mužích bude působit britský výběr London CS. Češi i Slováci nasazují své reprezentační výběry a tak očekáváme tu největší herní kvalitu napříč všemi kategoriemi. Hrajeme osvědčeným systémem 2×16 hrubého času. V poslední minutě se časomíra zastavuje. Hráči i diváci se opět mohou těšit na trojkové brankové hody.

A kde hledat favority? V mužích naše redakce favorizuje domácí reprezentační jedničku, tedy tým, který hraje delší čas pospolu, je sehraný a mezinárodně ostřílený. Z MS ve Finsku i z letošního světového poháru v Quebecu přivezl vždy stříbrné medaile. Uvidíme s čím přijedou slovenské výběry, které to do Beskyd mají opravdu blízko.

V ženách se představí 4 kluby a většina z nich i v nových dresech z dílny https://www.stridasport.cz/ . Favorita naše redakce nemá, nicméně naše ženy se za poslední dva roky radikálně zlepšily a na jejich trojku je radost pohledět. Škoda, že na poslední chvíli nedorazilo dívčí komando z Quebecu, které hodlaly naše sebevědomé ženy opět vyzvat.

Ve veteránské kategorii Masters 35+ jsou hlavními favority Mistři světa z České republiky. Zdárně sekundovat by jim měli výběry Quebecu a Slovenska. O překvapení se mohou postarat silné výběry Central Czechia, Třebíz či domácí Frýdek-Místek.

Medaile a poháry jsou také připraveny. CDHF rozhodčí fouknou poprvé do píšťalky v pátek ráno. V arénách se právě chystají plachty a reklamy našich partnerů bez nichž by to nešlo. Hodně zábavy a sportovního štěstí všem. Srdce a góly!