Přeskočit na obsah
Domů » Veronika Bucifalová (nejen) o dívčím hokejbalu na United World Games.

Veronika Bucifalová (nejen) o dívčím hokejbalu na United World Games.

Premiéra na UWG

CDHF letos zažilo premiérovou účast na United World Games. Světový trojkový hokejbal byl přijat do velké sportovní rodiny, kde se letos utkalo na 12 000 mladých sportovních nadějí. Hokejbalisté a hokejbalistky se v rakouském Klagenfurtu utkaly v těchto kategoriích: Chlapci U14, U16, U18 a dívky U14 a U18. Na 100 mladých českých hokejbalistů si odneslo zážitek a hlavně motivaci na celý svůj život. 

Manažerka ženského hokejbalu

Veronika Bucifalová, manažerka ženského hokejbalu, by ráda pro příští rok přivedla na UWG více dívek a sestavila silnější tým. Dívky se příští rok utkají v kategorii U17 a U19.

“Pro holky je to neskutečná příležitost, obzvláště v těchto mladistvých kategoriích. Pokud opravdu chceme posunout ženský hokejbal, je nutné se zaměřit na rozvoj již v tomto mladším věku,” komentuje aktuální stav Veronika Bucifalová, která se letos mimo jiné stala vicemistryní světa na hokejbalovém Mistrovství světa v Hodoníně. 

Ona sama ví, jak je důležité pro osobní rozvoj hrát v zahraniční konkurenci. “Na takové světové úrovní si můžou vyzkoušet jiný styl hry, který by v Česku neměly šanci zažít. Součástí her jsou také mládežnické týmy z Ameriky a Kanady. Největší hokejbalové velmoce. Zápasy s těmito týmy naše děvčata strašně posunou. Do budoucna si odnesou obrovskou výhodu, ty zkušenosti jsou k nezaplacení. Ve starších kategoriích je poté budou moci zúročit,” dodává stříbrná medailistka uplynulého MS.

 “A navíc ta atmosféra United World Games,” rozzářila se Veronika, “i pro mě jako dospěláka to byl neskutečný zážitek. Ty děti si to musely užít ještě o to víc. Pro mě to byl opravdu zážitek na celý život. A příští rok bych tam ráda přivezla více děvčat, aby tento pocit mohly sdílet se mnou.”

WBDHF

Světová hokejbalová federace WBDHF již účast na United World Games potvrdila a zaručila se, že na turnaj přivede týmy doslova z celého světa, včetně Indie a Číny. V kooperaci s CDHF se pokusí zajistit mladým hokejbalistům a hokejbalistkám zázemí rovnající se největším světovým turnajům.

Kluci jedou také!

Samozřejmostí je, že tímto článkem chceme také přivést nové hokejbalisty. I o vás by se Veronika Bucifalová s velikou radostí starala, nabídla vám své zkušenosti a obrovské nadšení pro tento sport. 

United World Games 2024 se uskuteční 20.-23.6., pro více informací se obraťte rovnou na email veronika.bucifalova@cdhf.cz .